Güvenli Alışveriş İpuçları

 Satın alacağınız veya kiralayacağınız kıymeti görmeden, karşılıklı sağlam sözleşme yapmadan, satıcının başka bir müsteri var, acil ıhtiyacım var gibi sözlerine aldanıp ufakta olsa kapora vermeyin. Ürün cazip ,kaçırmak istemiyorsanız karşılıklı görüşmek için yanına gidin, kendinizi öncelik olarak sağlama alın. Noter veya Tapu dairesinde devir işlemi yapılırken kameralar önünde ödemenizi yapın. 2. El alışverişlerinizde, mümkünse yüzyüze mümkün değilse bankaların 2.el güvenli alışveriş sistemini kullanınız. Fiyatı çok cazip ürün gördügünüzde öncelikle nedenleri ve niçinleri sorgulayın,şüpheyle yaklaşın.

Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyin.

TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları aracılığıyla yapılması talep edilen para transferlerini gerçekleştirmeyin.

Günümüzde kapora dolandırıcılığı olaylarına çok sık denk gelinmekte ...Dikkatli olun.!!

Satıcının adresini ,kim olduğunu ,ne iş yaptıgını referans alarak teyyid ediniz ,hiçbir dürüst satıcı bu bilgileri vermekten kaçınmayacaktır.

evimarabam.com hiçbir şekilde ürünün sahibini veya ilan verenin şuanki konumunu  teyyid etme gibi bir durumu söz konusu değildir. Uyarılar doğrultusunda hareket etmeniz  kişisel menfaatinizedir.